Barwy Średniowiecza -Toruń


Barwy Średniowiecza -Toruń

Anno Domini 03.05.2009

W dniu tym nasza drużyna stanęła na ubitej (dosłownie -nogami zwiedzających) ziemi w pobliżu zamku zakonnego w grodzie Toruniem zwanym. Pod znakami Chorągwi staneli: Darek Z. wraz z Grzegorzem Twarzowym, Seba i Adam, Shifty oraz Iras. Wspomnieć należy także,iż trzej samotni zbrojni:Marcin z grodu Przedecz oraz łucznicy z dalekich Kielc-Bartosz i Wojciech wyrazili chęć na czas turnieju dobrowolnie i nieodpłatnie zasilic nasze szeregi-co za wielki zaszczyt uznajemy.

Dzielnie sobie poczynając w szrankach podczas turnieju bojowego(udział wzięło 14 osób tworząc 7 par,walki trwały:pierwsza 2 minuty na posiadaną przez każdego broń,następne 2 walki-każda po 2 minuty :jedna na miecz z tarczą a druga na miecz półtoraręczny) biorącym udział pod Łokietkowymi znakami:Darkowi i Grzegorzowi udało się wyjść z grupy ,by przegrać kolejne walki...Marcin poległ juz niestety w pierwszej walce-choc zaznaczyć trzeba że przeciwnik (spod znaku białego płaszcza z czarnymi krzyżami)był nader okazałej postury.

Jednak wspomnieć należy, iż w turnieju łuczniczym Darek zajął 1 miejsce,a identycznymi umiejętnościami strzeleckimi wykazał się Sebastian uzyskując zaledwie 1 punkt mniej i 2 miejsce! Naprawdę dobrze strzelał także Adam który zajął 5 miejsce,a było to jego 1 strzelanie turniejowe.

W rzucie oszczepem Iras zajął nagrodzone 2 miejsce-także( zupełnie się nie chwaląc...)-na 12 nagród dla uczestników turnieju (za pierwsze trzy miejsca w :walkach pieszych,strzelaniu z łuku,rzucie oszczepem i toporem) 3 przywieźliśmy do Włocławka

Filmik z turnieju

Wszystkim zainteresowanym współczesnymi rycerzami polecamy do obejrzenia film z turnieju w Toruniu 03.05.2009, którym rozpoczeliśmy sezon 2009 ....zwłaszcza tym osobom, które uważają walki za udawane.
© Darek Zieliński - Kujawska Chorągiew Władysława Łokietka | Popowski.NET