Kujawska Chorągiew Władysława Łokietka - Nasza Kronika 2011


Kronika 2011

Półtorak...

Anno Domini 15.01.2001 Warszawa
I Zimowy Puchar Polski w Fechtunku średniowiecznym

W turnieju udzial wzieli zaprzyjaźnieni z nasza drużyną rycerze z Kielc, zaś jako rycerz Łokietkowy w szranki stanął z mieczem półtorarecznym sam Marek

Ubootem zwany...

Czytaj więcej...

Półtorak...

Anno Domini 30.04-01.05.2011
Turniej w Byczynie

W tych dniach Uboot zwany tez niekiedy Markiem wraz z Sebastianem i Adamem, wzmocnieni rycerstwem z Ziemi Kieleckiej (dwóch Walecznych Wojciechów) po przebyciu połowy kraju crusiatenvagenem stanęli w szranki turniejowe.W dzień walki i turnieje były długie i okrutne,zaś tego co w nocy się działo-strach opisywać...

Czytaj więcej...

Półtorak...

Anno Domini 03.05.2011
Turniej w fosie zamkowej w Toruniu

Tradycyjnie już w dniu 3 maja odbył się w fosie zamkowej turniej w którym wzięliśmy udział w składzie: Uboot (niekiedy zwany także Markiem), Kuba, Iras oraz Darek.

Wspomnieć należy iż przez czas cały trwania imprezy Maras miał towarzystwo 2 swych dam: Miri i Amelii. Córka od najmłodszych lat oswaja się z klimatami turniejowymi -szczególnie przywykając do huku bombard i .....tego co mówią rycerze po przegranych pojedynkach.

Czytaj więcej...

Półtorak...

Anno Domini 13-14 08.2011
Turniej w Słupsku

Wybraliśmy się w składzie trzyosobowym na zaproszenie Bractwa Rycerskiego Bogusława V.
Obóz położony był na terenie pięknego parku, wokół płyneła woda z obu stron obozowiska... Odbył się turniej bojowy w którym dzielnie sprawił się Uboot a także łuczniczy w którym udział wziął Darek..
Po południu wszyscy udaliśmy się pod mury obronne gdzie jako zbrojni :Twarzowy i Uboot wraz z resztą rycerstwa walczyli z wojskami Zakonu.
Darek zaś miał okazje postrzelać do atakujących z łuku(oczywiście bezpiecznymi strzałami) co okazało się naprawdę ciekawe!

Czytaj więcej...

Półtorak...

Anno Domini 21.08.2011
Inscenizacja bitwy pod Płowcami

Tegoroczna X inscenizacja miała szczególny charakter-odbyła się w 680 rocznice bitwy.

Pojechaliśmy w skladzie: Darek ,Uboot i Grzegorz który wspierał nas jako łucznik.
Nie był to jego pierwszy udział w inscenizacji, brał w nich wcześniej udział wsławiając się tym, iż pewnego roku przed rozpoczęciem bitwy trafił strzałą dowódcę Wojsk Zakonnych.

Czytaj więcej...

Półtorak...

Anno Domini 10.09.2011
Turniej na zamku w Dybowie

W Toruniu na zamku Dybowskim -pięknie położonym nad sama rzeką - odbyła się kolejna impreza z udziałem drużyn rycerskich.
Z naszej Chorągwi pojechał tylko Darek jako łucznik.
Odbyły się turnieje: kuszniczy, łuczniczy i walk pieszych.

Czytaj więcej...

Półtorak...

© Darek Zieliński - Kujawska Chorągiew Władysława Łokietka | Popowski.NET