Kujawska Chorągiew Władysława Łokietka - Nasza Kronika 2009


Kronika 2009

Półtorak...

Anno Domini 03.05.2009
Barwy ¦redniowiecza - Toruń

W dniu tym nasza drużyna stanęła na ubitej (dosłownie -nogami zwiedzających) ziemi w pobliżu zamku zakonnego w grodzie Toruniem zwanym. Pod znakami Chorągwi staneli: Darek Z. wraz z Grzegorzem Twarzowym, Seba i Adam, Shifty oraz Iras. Wspomnieć należy także,iż trzej samotni zbrojni:Marcin z grodu Przedecz oraz łucznicy z dalekich Kielc-Bartosz i Wojciech wyrazili chęć na czas turnieju dobrowolnie i nieodpłatnie zasilic nasze szeregi-co za wielki zaszczyt uznajemy.

Czytaj więcej...

Półtorak...

Anno Domini 23-24.05.2009
Turniej w Gostyninie

Pojechaliśmy w następującym składzie;Remas,Darek,Seba , Adam oraz Iras.

Na miejscu zastaliśmy przygotowane pole przyszłych działań wojennych: dość dużą warownie wybudowaną z drewna oraz machinę oblężniczą przygotowaną do miotania pocisków w kierunku umocnień i obrońców.Strach pomyśleć,jak wyglądaliby oni po zakończeniu ostrzału-do którego jednak nie doszło z powodu deszczu,gdyż zamoczyły się elementy ustrojstwa i piekielne monstrum nie wyrzuciło z siebie nic.Chodziły jedynie mrożące krew w żyłach wieści,co ma być używane w charakterze pocisków.....zapewne aby złamać ducha bojowego obrońców.

Czytaj więcej...

Półtorak...

Anno Domini 03-05.07.2009
Turniej na zamku Dybów w Toruniu

Turniej odbył się z okazji 555 rocznicy nadania Przywilejów Nieszawskich na zamku Dybowskim.
Miejsce to dla naszej drużyny szczególne-tam bowiem po raz pierwszy nowo utworzona Chorągiew Władysława Łokietka w roku 2000 stanęła do potyczek turniejowych.

Czytaj więcej...

Półtorak...

© Darek Zieliński - Kujawska Chorągiew Władysława Łokietka | Popowski.NET