Kujawska Chorągiew Władysława Łokietka - Nasza Kronika 2007


Kronika 2007

Półtorak...

Golub-Dobrzyń
Anno Domini 06-08.07.2007

Turniej zorganizowany w innym stylu niż dotychczasowe,innym otoczeniu oraz..składzie osobowym.
Inne otoczenie-bo zniknęła z dziedzińca zamkowego scena,na ktorej dotąd odbywały sie walki i pokazy....
Inny styl-więcej zajęcia dla druzyn pieszych i wielka atrakcja:orkiestra szkocka (mówiac szczerze-byli i grali troche.... za mało)
Inny skład osobowy uczestników turnieju-po raz pierwszy bez Włochów,za to z drużynami Czeskimi i z Białorusi

Nasza drużyna stawiła sie w naprawde dobrym składzie:Marek i Mirka,Rafał z Michalina,oraz Seba ktory wraz z Dorotą stworzyli Ognista Parę na wieczornym pokazie fire-show.Było to piekne widowisko:pokaz w całkowitych ciemnościach przy murach zamkowych,,kilkunascie osob bioracych udział i ta muzyka... << Era >> .....
Pokaz ten niestety dla jednej osoby skonczył sie troche zbyt gorąco-jednak na szczęscie szybko podjete działania lekarzy uratowały zdrowie i urode delikwenta.
Szczególnie na turnieju wykazał sie swymi działaniami U-boot,który dając z siebie wszystko(przy pomocy miecza półtoraręcznego)awansował do finału turnieju walk pieszych.Niestety...nagrode wygrał ktoś inny.
Wieczorna inscenizacja,w ktorej z naprawde wspaniale wyposażoną i prezentująca sie drużyną Czechów walczyliśmy w obronie zamku zakończyła sie niezłą walką finałową -której skutki niektórzy odczuwalijeszcze ponad miesiąc....

Półtorak...

Płowce
Anno Domini 26.08.2007

W tym roku udział wzięlismy nie tylko w inscenizacji bitwy,ale i zorganizowanych dzień wczesniej uroczystościach,przemarszu z pochodniami przez miasto Radziejów.
Przed bitwą odbyły sie potyczki rycerskie na Rynku Radziejowskim,ktore jednak nagrod nie przyniosły,ale dobrym treningiem dla walczacych z naszej druzyny były.....
Sama inscenizacja trwała prawie 2 godziny,i Wielka Chwała za nią organizatorom:Leszkowi Kalickiemu i Jacentemu Ordowskiemu za naprawde bardzo dobry scenariusz.
Wygraliśmy!(za rok też wygramy.....)

Półtorak...

Anno Domini 2007
W Roku Pańskim 2007

Rycerz Remigiusz-Remasem zwany-udział wziął jako samotny rycerz w turniejach i bitwach:
w miesiacu czerwcu:turniej na zamku w Będzinie
w miesiacu czerwcu:turniej w Piasecznie
w miesiącu lipcu:zwycięska bitwa z wojskami Zakonu Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie
w miesiącu sierpniu:turniej na zamku w Liwie
w miesiącu wrzesniu:turniej na zamku w Świeciu
Rycerz Marek-U-bootem zwany-udział wziął w turnieju w Słupsku,gdzie w walkach pieszych znamienite 1 miejsce wywalczył w turnieju bojowym walk pieszych,a także udział wziął
w turnieju na zamku w Golubiu-Dobrzyniu
w inscenizacji bitwy pod Płowcami-szczegóły udziału tajne...(przybył na miejsce ze swą Mirosławą juz po bitwie-z przyczyn niezależnych-jednak zdążył wziać udział w świętowaniu zwycięstwa)

Półtorak...

© Darek Zieliński - Kujawska Chorągiew Władysława Łokietka | Popowski.NET