Kujawska Chorągiew Władysława Łokietka - Nasza Kronika 2006


Kronika 2006

Półtorak...

Golub-Dobrzyń
Anno Domini 07-09.07.2006

Choragiew nasza po raz coroczny wzięła udział w turnieju na Zamku Golubskim.
Skłąd był następujacy:rycerze- D.Zieliński(miłościwie nam panujący dowódca drużyny-z uwagi m.in. na brak innych chętnych na to wyeksponowane i lukratywne stanowisko,gdyż na turniejach w czasie gdy dowódca gania na spotkania,odprawy-pozostała częśc składu osobowego może sie już n.p. raczyć piwem..)oraz G.Borowiecki:budzący w samym Malborku postrach swym bojowym przydomkiem TWARZOWY.
Nagród nie przywieźlismy(tym razem)-ani rycerze,ani giermkowie:Iras oraz Kuba.Jednak udział w próbach i potyczkach turniejowych podniósł poziom umiejętności bojowych

Półtorak...

Oblężenie zamku w Golubiu-Dobrzyniu
Anno Domini 19-21.07.2006

W tym roku obrodziło nam imprezami na zamku w Golubiu.
Imć Jacenty Ordowski z Gniewa ,rycerz znamienity i przyjazny(choć np w inscenzacjach bitew stający po stronie przeciwnej w jasnej jednobarwnej szacie…..) zorganizował wraz ze swoją druzyną pierwsze w dziejach współczesnych oblężenie tego zamku.
Siłą 1 rycerza D.Zielińskiego i 2 giermków-Shiftego i Irasa(z uwagi na niski stan rycerski z nazwiska nie wymienieni)wzięlismy udział w bitwie i turnieju bojowym walk pieszych(na trafienie)gdzie jedyny biorący udział rycerz z Chorągwi Łokietka 2 miejsce zajął.
Jednak największą nagrodą był...nocleg-a dokładniej pomieszczenie przeznaczone do spania:pokoj w baszcie pod samym sklepieniem gdzie leżąc nad głową widziało sie belki podtrzymujace okrągły dach, a przez okienka-plac zamkowy.Coś wspaniałego....© Darek Zieliński - Kujawska Chorągiew Władysława Łokietka | Popowski.NET